Zemplínsky SPLAV – 2021

Milí vodáci.
Tak, ako každý rok, aj tohto roku OZ GAVRA organizuje Zemplínsky splav. Túto vodácku tradíciu sa snažíme udržiavať už 11 rokov. V termíne od 3. do 5. júla máte možnosť zažiť krásnu prírodu a nezabudnuteľný zážitok na najkrajších úsekoch rieky Ondavy.
Harmonogram:
Ráno 3. júla stretávka na parkovisku pri OD LIDL vo Vranove, kde sa treba zaregistrovať. O 9:15 odchádza autobus do Slovenskej Kajne k hrádzi. Tam si preberiete lode, vesty a pádla. Veci, ktoré nepotrebujete na vodu, dáte do doprovodného vozidla.O 10:30 vyrážame na vodu a o 17.oo by sme mali v kľudnom tempe a aj s prestávkami doraziť do obce Kladzany (cca 15km). Tam si postavíme stany, doplníme tekutiny a medzitým sa bude podávať chutná večera.
V nedeľu ráno budíček, o 7:30 raňajky. Po zbalení stanov sadáme do kanoí a smer Horovce. Druhý deň je kilometrovo najdlhší úsek – cca 25km.
Po doplávaní nás bude čakať teplá večera a potom zábava.
V pondelok, posledný deň splavu, úplná pohoda, cca 12km k ovečkám do Zemplínskeho Hradišťa.
Poplatky: jedno dvojmiestne kanoe s príslušenstvom
(vesty, pádla, barel) 45,-€
-treba ho objednať a poslať peniaze do 25. júla na č.ú.
IBAN: SK2702000000002339345357
– účastnícky poplatok 20,-€
– ú. pop. pre členov OZ GAVRA 15,-€
    pre deti do 15 rokov 10,- €
Kto príde autom do Vranova, má možnosť si ho odparkovať po dobu splavu do servisu Auto Kelly hneď vedľa OD LIDL.
Objednať lode na splav treba čím skôr, kapacita lodí je obmedzená.
Nazabudnite si so sebou zobrať: repelent, ochrana pred slnkom – klobúk ,opaľovací krém, sandále, svietidlo, nôž, powerbanku, vodu do lodí a niečo na zahryznutie. Samozrejme stan , spacák a karimatku. Všetky svoje veci, ktoré budete dávať do sprievodného auta sa snažte dávať v jenom kuse, t.j. poviazané, alebo v jednom vreci. Ľahšie ich potom nájdete.
Treba sa pripraviť aj na to, že niektoré miesta môžu byť nesplavné, kôli popadaným stromom a bude to treba obísť po suchu.-)
Kto potrebuje viac informácií, nech mi zavolá na č.t: 0915 865 924
Tešíme sa na Vás a splavu zdar.
Organizačný tím OZ GAVRA
Splav 2021
Uverejnené v Príspevky

Facebook